• 1.Co je to neosobní účet?
    IS v autentizovaném režimu (po přihlášení) nabízí některé funkce, které mohou chtít použít správci jiných systémů, správci webových stránek apod. pro opakovaný přenos dat z IS PCU do lokálního systému. Má-li se např. přenos z IS PCU do počítače spouštět automaticky (např. vždy o půlnoci), musíte do svého počítače vložit svoje učo a heslo, aby bylo možné opakovanou autentizovanou operaci provádět. Ukládat kamkoli svoje heslo do IS PCU je však nebezpečné.

    Neosobní účet je další účet, který si může člověk založit. Obdrží další učo a heslo, které může vložit do počítače. Neosobní účet je navázán na jeho majitele a operace prováděné z neosobního účtu se provádějí pod identitou majitele neosobního účtu.

    Neosobní účty mohou vytvářet majitelé práva 'w_neosobni' (atributy práva musí povolovat zápis). Neosobní účet je aktivní jenom po dobu, po kterou majitel účtu má aktivní vztah (např. je zaměstnancem) ke škole. Po ukončení aktivního zařazení majitele na škole se stává neosobní účet automaticky nefunkčním. Neosobní účet disponuje vždy takovými přístupovými právy, jaká má jeho majitel.

    Jeden uživatel smí vlastnit více neosobních účtů.


Nenašli jste odpověď? Pošlete nám svůj dotaz na pcuis(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz.